Zpět na výrobní team

Vlastimil Menčík

Vlastimil Menčík

Scala Evangelist

Do ETN nastoupil ještě během studia na MFF UK. Po 6+ letech programování v Javě se nadchl pro Scalu, kterou se teď snaží prosadit.

Technologie

  • Java
  • Scala
  • a spousta dalších

Zájmy

  • historie
  • videohry
  • běhání

Přidané články:
Java 8 - Je tu konečně revoluce?

0

O Javě 8 tento rok ještě hodně uslyšíme a možná se i dočkáme jejího vydání. Byla jedním z témat na posledním setkání CZJUG a i my jsme si před nedávnem udělali interní prezentaci, o kterou se s vámi chceme podělit.

Více...


Czech Scala Enthusiasts spustili blog

0

Česká komunita Scala nadšenců sdružená ve skupině na meetup.com spustila blog czechscala.com. Zatím je ještě v plenkách, ale jeho první ambicí na jednom místě prezentovat použitelný návod, jak začít se Scalou. Postupně tam bude vznikat rozcestník na zdroje užitečné především pro začátečníky a budou přibývat vlastní články ze seriálu představujícího Scalu.

Více...

Czech Scala Enthusiasts: Dependency Injection ve Scale

0

Kdy: 29.1.2013, 19:00

Kde: Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze, Thákurova 9, 160 00 Praha 6

Dependency Injection (DI) je v dnešní době denním chlebem mnoha (nejen) Java programátorů. Jak funguje ve Scale? Scala o sobě tvrdí, že je 100% kompatibilní s JVM. Je tedy interoperabilní s prověřenými DI frameworky, které známe z Javy a jsou to buď de facto nebo de jure standardy pro DI? Má nějaké vlastní řešení tohoto problému?

Více...