Zpět na výrobní team

Lukáš Voborský

Lukáš Voborský

DEV Leader

V jedné větě: naplňuji to, co je popsáno na stránce O nás.

Znamená to především tvořit pozitivní prostředí pro celý tým, podporovat a povzbuzovat jeho členy v sebezdokonalování, vlastní aktivity a rozšiřování kompetencí (aneb nechceme jen čistokrevné programátory bez přesahu např. do byznysového pohledu).

Odbornost

  • Team leadership
  • Management
  • Svoboda v práci
  • Java

Zájmy

  • Cestování
  • Auta

Přidané články:


Jak jsme začali šetřit čas a peníze s interním Stack exchange (Stack overflow) řešením

4

Co nás k tomuto nástroji vedlo?

Určitě nejsme jediná firma, která nemá dokonalou dokumentaci ke všem knihovnám, nástrojům a projektům. A i kdybychom takovou dokumentaci měli, pak by stejně nepokryla problémy, na které někdo narazí jako první. Je totiž nutné na ně nejprve najít odpověď. Teprve poté je možné jejich řešení zavést do knowledge base pro všechny další lidi, kteří na ně mohou v budoucnu také narazit.

Více...

Czech Scala Enthusiasts v Brně

0

Czech Scala Enthusiasts je největší komunitou Scala programátorů a nadšenců v České Republice. Byla založena v červenci 2011 a od té doby uspořádala řadu setkání, přednášek a coding dojos. Dosud se všechny akce odehrávaly v Praze, to se však toto léto změní. Jeden z organizátorů a zakladatelů, Karel Smutný, se na léto přestěhoval za prací do Brna a rád pomohl utvořit komunitu i v našem druhém největším IT centru. To by v tom byl čert, aby tu o Scale nikdo neslyšel.

Jsi-li Scala programátor, ať už začátečník nebo profesionál, nebo jsi o ní jen slyšel a rád by ses dozvěděl více, zaregistruj se ve skupině na meetup.com a přijď na První brněnský Scala meetup. Notebooky s sebou, nejsme žádný diskuzní kroužek. Těšíme se na Tebe!

Více...


Začínáme žít i na Google+

0

Více...


Agilní přístupy - dotazník

0

O co jde?

Je agilní přístup ve firmách trend nebo jenom nepochopený buzzword? Jménem společnosti Etnetera si Vás dovolujeme požádat o vyplnění anonymního dotazníku na téma "Rozšířenost agilních přístupů při vývoji". Dotazník je stručný a zabere vám okolo 5ti minut. Výsledky dotazníkového šetření budou veřejně přístupné.

Proč vyplnit?

Pomůžete nám zmapovat stav a trendy agilního řízení, my vám pošleme přehledné a graficky vyvedené výsledky a společně pak můžeme podniknout další kroky k šíření a evangelizaci agilu.

Více...


Novinky na našem webu: angličtina a zkušenosti s technologiemi

0

Rozhodli jsme se rozšířit web našeho týmu.

Nyní si přijdou na své i cizojazyční čtenáři díky anglické verzi webu (zatím pouze vybrané články, obsah bude postupně přibývat).

Dále jsme založili sekci, kde budeme postupně přinášet názory a zkušenosti s technologiemi, nástroji a produkty, se kterými se setkáváme.

Více...Proč lidé (ne)nastoupí do firmy?

5

Nábor a práci s lidmi v Etneteře považujeme za klíčové téma - o tom jak u nás probíhá nábor jste si mohli přečíst v dřívějším článku. To je ale pouze jedna část celé problematiky, navíc viděná pouze jedním pohledem - tím naším.

A proto jsme se rozhodli pro seriál, který tato omezení zbourá. Budeme postupně přinášet výpovědi lidí, kteří se s naším náborovým procesem potkali nezávisle na tom, zda v Etneteře skončili, nebo ne.

Jelikož zajímavější a uvěřitelnější pohled je ze strany těch, kteří u nás nakonec neskončili, začneme právě tím. Zde je tedy první část seriálu, příběh Petra Vaniše.

Pokud vás téma jak nacházet správné lidi do firem zajímá více, neváhejte se zastavit na dalším Příběhování, kde bude debatováno naživo. Pozvánku najdete na konci článku.

Více...
Jak přijímáme lidi do týmu

3

Proces přijímání nového člena do týmu je u nás trochu odlišný od běžně zavedených zvyklostí. Alespoň si to myslíme. Zajímá nás víc člověk než znalosti a o výsledku rozhoduje celý tým. Co si o tom myslíte?

Více...


Proč jsme se pustili do Scaly

10

Chcete svobodu se vyjádřit a posouvat (se) dopředu i za cenu občasného šlápnutí vedle nebo vám jde o eliminování chyb? Možná jednodušeji, chcete prgat podle pravidel nebo podle sebe?

Více...


O výrobě

0

Jsme výrobní tým společnosti Etnetera. Jsme její nedílnou součástí a rukama členů tohoto týmu projde velká část toho, pod čím je Etnetera podepsána.

Více...