Czech Scala Enthusiasts: Rapture I/O a Apache Spark

Kdy: 7.10. 19:30

Kde: Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze, Thákurova 9, 160 00 Praha 6, přízemí, místnost 111

Na začátku října nás navštíví dva zajímaví zahraniční hosté, kteří nám povypráví o Rapture I/O resp. Apache Spark. Budeme také soutěžit o vstupenku na konferenci Scala.IO v Paříži.

Jon Pretty: Rapture I/O

Jon Pretty jedním ze třech lidí na světě, kteří mohou říct, že mají deset let praxe ve Scale. Představí nám svou knihovnu Rapture I/O, která přináší konzistentní a intuitivní API pro práci s I/O ve Scale - ať už jde o soubory, sockety nebo HTTP requesty. Součástí prezentace bude i coding session, takže si můžete přinést vlastní notebooky a zapojit se na živo.

D.B. Tsai: Apache Spark

Druhou přednášku bude mít D.B. Tsai - odborník na machine learning, data mining a big data, který nám ze San Francisca přiveze přednášku o Apache Spark. Tento engine pro zpracování dat napsaný ve Scale má být až 100x rychlejší než map reduce v Hadoop. I v této části bude coding session.

Nakonec uděláme kvíz, jehož vítěz(ka) získá vstupenku na konferenci Scala.IO, která se koná 23. a 24.10. v Paříži.

Pak už bude následovat pouze návštěva jedné z dejvických restaurací, kde budete mít příležitost naše hosty vyzpovídat osobně :)

Vše podstatné najdete na stránce eventu.

Czech Scala Enthusiasts

Jsme největší komunita programátorů v jazyce Scala v České republice. Pravidelně organizujeme setkání jako technologické přednášky nebo coding dojos, pro začátečníky i pokročilé programátory. Rádi mezi sebou uvítáme jak nováčky, tak příležitostné i profesionální Scala programátory. Přidej se k nám již dnes.

Článek obsahuje 0 komentářů