To nejlepší z Javy 7

1

Od prvního veřejného vydání Javy 7 uplynuly již téměř 4 roky (léto 2011) a je dnes běžnou součástí produkčních prostředí. Přesto některé novinky, které přinesla, mohly být pozapomenuty. V dnešním článku si je osvěžíme a někdy příště se podíváme na novinky z Javy 8.

Více...


Nezapomínej na hashCode()

2

Pokud ve své třídě překrýváte (override) metodu equals(Object), nikdy nezapomínejte překrýt i metodu hashCode(). Tuto poučku jistě každý slyšel mnohokrát, ale možná ne každý tuší proč. Shodou okolností jsem před několika dni narazil na produkční problém způsobený porušením tohoto principu.

Více...


Zvaž statickou tovární metodu

0

Standardní cestou, jak v Javě získat nový objekt, je přímé zavolání konstruktoru. Není to však možnost jediná, někdy může být výhodnější použít tzv. statickou tovární metodu (v orignále static factory method). Jaké jsou tedy výhody ve srovnání s přímým voláním konstruktoru?

Více...


Formio, lightweight knihovna pro snadnou tvorbu formulářů

0

Formuláře představují důležitou součást frontendů. Přes formuláře uživatelé vaši společnost kontaktují, svěřují jí důležitá data, uzavírají obchody, anebo také ne, pokud narazí na neintuitivní formulář, který jim hází klacky pod nohy nebo po nich požaduje zbytečně mnoho. Formuláře jsou vstupními branami do aplikací, které je také potřeba střežit proti možným útokům.

Více...Výkon regulárních výrazů v Java

5

Když jsem programoval jednu aplikaci narazil jsem na zvláštní chování na produkčním prostředí. Pomocí profilace nástrojem Java Visual VM bylo jednoduché během chvíle dohledat, že velký čas aplikace tráví zpracováním regulárních výrazů. Pak stačilo pár malých změn a rázem aplikace začala regulární výrazy zpracovávat mnohem efektivněji.

Více...


Java 8 - Je tu konečně revoluce?

0

O Javě 8 tento rok ještě hodně uslyšíme a možná se i dočkáme jejího vydání. Byla jedním z témat na posledním setkání CZJUG a i my jsme si před nedávnem udělali interní prezentaci, o kterou se s vámi chceme podělit.

Více...