Proč lidé (ne)nastoupí do firmy?

5

Nábor a práci s lidmi v Etneteře považujeme za klíčové téma - o tom jak u nás probíhá nábor jste si mohli přečíst v dřívějším článku. To je ale pouze jedna část celé problematiky, navíc viděná pouze jedním pohledem - tím naším.

A proto jsme se rozhodli pro seriál, který tato omezení zbourá. Budeme postupně přinášet výpovědi lidí, kteří se s naším náborovým procesem potkali nezávisle na tom, zda v Etneteře skončili, nebo ne.

Jelikož zajímavější a uvěřitelnější pohled je ze strany těch, kteří u nás nakonec neskončili, začneme právě tím. Zde je tedy první část seriálu, příběh Petra Vaniše.

Pokud vás téma jak nacházet správné lidi do firem zajímá více, neváhejte se zastavit na dalším Příběhování, kde bude debatováno naživo. Pozvánku najdete na konci článku.

Více...


Stání při práci v IT

12

Vyzkoušel jsem si, jaké je to pracovat na počítači ve stoje, a výsledek mě natolik ovlivnil, že už u něj sedět ani nechci. Pokud vás zajímá, co mě k tomu vedlo, jaký to mělo průběh a hlavně jaký výsledek, tak čtěte dále.

Více...


Obchodník sestoupil z nebes aneb po telefonu lidem nenafackuješ!

0

I když mě laická veřejnost a příbuzenstvo považuje za ajťáka, o IT toho zase tolik nevím a upřímně, veškeré mé pokusy o prohloubení mých znalostí většinou ztroskotaly díky nedostatku času a talentu. Jsem obchoďák! Tedy ten, kdo by se měl starat, aby mí kolegové měli práci a firma spravedlivý zisk. Mé fungování ve firmě se dá schovat pod několik klíčových slov – akvizice, retence, eskalace, participace, empatie, organizace, finance. V souhrnu to lze popsat jedinou větou „všichni musí být spokojeni“.

Více...
Jak přijímáme lidi do týmu

3

Proces přijímání nového člena do týmu je u nás trochu odlišný od běžně zavedených zvyklostí. Alespoň si to myslíme. Zajímá nás víc člověk než znalosti a o výsledku rozhoduje celý tým. Co si o tom myslíte?

Více...