Article has 5 comments

 • plan9

  1
  ja chapu, ze svet leti jako splaseny kun vpred, ale proc musim mit novy programovaci jazyk, kdyz bych mohl mit C s onacejsimi knihovnami. ze s novym jazykem se asi nauci jinak myslet (moderneji) nez s C, ale je to spravna cesta skauta?!!!!
 • Vlastimil Menčík

  2
  Nový jazyk samozřejmě mít nemusíte. Linuxové jádro nebo ovladače grafických karet asi nadlouho zůstanou doménou vašeho oblíbeného jazyka. Oficiální názor skatutů na vývoj progamovacích jazyků si ale budete muset vyžádat jinde :)
 • Poslední skaut

  3
  Forth je cestou skauta.
 • Karel Smutný

  4
  Nač potřebuji C, když mám assembler? Nač potřebuji assembler, když mám strojový kód? Každý nový jazyk přináší nové koncepty a nové abstrakce, která mají programátorům pomoci řešit jejich problém snáze, elegantněji nebo efektivněji. A každý nový jazyk je zaměřen na jiné problémy/domény. Scala konkrétně je vhodná na vysoce škálovatelné systémy jako např. sociální sítě nebo burzovní obchodní systémy. Píší se v nich snáze než v C.
 • Václav

  5
  Mám vyzkoušen scala plugin (https://github.com/dcaoyuan/nbscala) do netbeans IDE v kombinaci s mavenem (https://github.com/davidB/scala-maven-plugin) a nemohu si stěžovat - až na pár nedokonalostí se mi v tom vyvíjí dobře. Vyzkoušel jsem i Eclipse a IntelliJ, ale opět jsem se musel vrátit k netbeans, jelikož mi přijde mnohem jednodušší a přehlednější (samozřejmě otázka vkusu)..Tak to jentak poznámka k těm nástrojům :)