Jak jsme nenahráli prezentaci

Středeční podvečery patří v Et neteře přednáškám - TechDayům. Kolegové v kratších prezentacích seznamují parťáky z firmy s novými i stávajícími technologiemi a šíří tak své znalosti mezi ostatní.

Pro ty, kteří tento čas musí věnovat svým klientům nebo spěchají k rodinám domů, je potřeba přednášky zdokumentovat. Zatím se jedná pouze o záznam obrazu v podobě promítaných slidů společně s nahrávkou doprovodného slova přednášejícího. Takové řešení je pro nás zcela dostačující. Přesto máme i s tímto zdánlivě lehkým úkolem ve firmě problémy.

Práci by za nás měl vykonat komerční software Camtasia pro platformu Windows, který jsme pro tyto účely zakoupili. Přesto se nám z posledních sedmi TechDayů nepodařilo záznam pořídit hned ve třech případech. Někteří už ze špatné zkušenosti raději své prezentace ani nahrávat nezkouší.

Připomeňme nedávné "úspěchy":

 • Přednášející se rozpovídal o Scale tak zaníceně, že se přednáška protáhla nezvykle přes dvě hodiny. Při závěrečném procesu "Zpracování" uvedený software bohužel pouze nahlásil, že se uložení nepodařilo a záznam tak skončil nenávratně v propadlišti dějin.
 • Podobný kousek se opakoval o dva týdny později, kdy se podařilo zaznamenat slidy, avšak hlas přednášejícího nahradilo v tomto případě hrobové ticho.

Snad se jedná pouze o nešikovnost uživatelů spojenou s nechutí prozkoumávat detailněji funkčnost Camtasie, tak aby vše vyhovovalo našim potřebám. Je ale pravdou, že pro správné nastavení programu je potřeba dát pozor na příliš mnoho věcí.

Co tedy potřebujeme? Jednoduchý prográmek, který dokáže spolehlivě nahrávat promítané slidy a bez problému zachytit zvukový doprovod. Jsme přesvědčeni, že existuje i lepší řešení než to naše současné. Podělte se s námi o své zkušenosti a doporučte použitelnější variantu.

Článek obsahuje 5 komentářů

 • Hanne

  1
  Zkuste program, co používáme na Příběhování: http://slideslive.com/ máme tam účet a jednu z ukázek najdete např. tu: http://www.etnetera.cz/cz/37503-pribehovani/pribehovani_121003_pate.html
 • Jozo

  2
  VLC je open a spustitelny z commandliny = idealny pre programatorov. nahrava desktop, kameru pripadne aj iny video vstup, mikrofon prip systemovy zvuk atd. moznost vyberu kodekov pre encoding audia a videa je obrovksy, rovnako nastavenie orezania, fps, rozlisenia... vraj dost sikovny je aj ffmpeg ale s nim nemam osobnu skusenost.
 • Pepa

  3
  Tak už to umíte?
 • Ydenik

  4
  umime
 • Jirka

  5
  to je dobre