Formio, lightweight knihovna pro snadnou tvorbu formulářů

0

Formuláře představují důležitou součást frontendů. Přes formuláře uživatelé vaši společnost kontaktují, svěřují jí důležitá data, uzavírají obchody, anebo také ne, pokud narazí na neintuitivní formulář, který jim hází klacky pod nohy nebo po nich požaduje zbytečně mnoho. Formuláře jsou vstupními branami do aplikací, které je také potřeba střežit proti možným útokům.

Více...


Posílání mailů, to je brnkačka, na to máme přece helper

2

K něčemu se vám přiznám. Ještě tak zhruba před dvěma měsíci jsem si myslel, že to takhle fakt je. Co je na poslání mailu těžkého? Do odhadu dáme hodinu na helper, hodinu na šablonu a je to. SMTP na těch serverech přece je a o zbytek se postarají admini.

Blažená nevědomost.

Více...


Typescript aneb Javascript pro (normální) lidi

0

Vždy jsem tvrdil, že na Microsoftu je přeci jen něco dobrého. A to se mi opět potvrdilo chvíli, kdy jsem narazil na další dílo duchovního otce jazyka C# - Typescript, aneb způsob jak psát Javascript tak, jak jsou zvyklí programátoři z Javy/Groovy – používat normální třídy s metodami, lambda výrazy a hlavně mít oporu v typovém systému.

Více...Anormálně funkcionální parsování dat z databáze

2

Na jednom projektu jsem použil Anorm, vrstvu pro přístup k relační databázi, která se jednoduše integruje s Play! frameworkem. Co znamená "Anorm"? "Anorm is Not an Object Relational Mapper" (rekurzivní akronym).

Anorm nám tedy nenabídne klasické ORM, ale výsledky databázového dotazu lze zato parsovat pomocí flexibilního Parser API, které je nám schopné kýžený objekt naplněný daty vrátit. V tomto článku se prakticky podíváme na to, jak parsery Anormu vhodně znovupoužitelně definovat, skládat dohromady a aplikovat.

Více...